SON DAKİKA

Golcuk Medya – Tarafsız Habercilik

İşletmelerde Yönetim ve Kurumsallaşma

İşletmelerde Yönetim ve Kurumsallaşma
Bu haber 19 Eylül 2017 - 14:06 'de eklendi ve 35 kez görüntülendi.

Yönetim Danışmanlığı Nedir?

 

Bağımsız ve bu alanda uzman olan kişiler tarafından, organizasyon, yönetim, uygulama metot ve yöntemleri ile alakalı sorunların belirlenip ve incelenmesi, bu sorunların giderilmesi amacıyla en uygun olan çözümlerin önerilmesi ve bu önerilerin hayata geçirilmesinde destekleyici olan hizmetlere yönetim danışmanlığı denir. Şirketlerin profesyonel yönetim teknikleri aracılığı ile optimum düzeyde bir maliyet ile en iyi şekilde hizmet ve üretim kalitesinin arttırılması yönetim danışmanlığı hizmetinin en temel amacıdır. Zamanın ekonomik koşulları çerçevesinde gelişen rekabet ortamının uzun soluklu olması iyileştirmelerin meydana gelebilmesinde artık işletme içinde verilen eğitim ve kalite sertifikasyonları yeterli gelmemektedir. Krizlerin meydana geldiği dönemlerde personel çıkarılması, zaman zaman bütçelerin kısılması, yüksek verimlilikte çalışmak ve pazara iyi nüfuz etmek günümüzde artık tek başına yeterli olmamaktadır. Artık iş dünyasının profesyonel olan yönetimlerin alt yapısını meydana getirerek, rekabet ortamına proaktif hareketler geliştirebilecek bir yapının nitelikli olan yönetim danışmanlığı ile oluşturulması gerekmektedir.

 

Kurumsallaşma Danışmanlığı Hizmeti

 

Kurumsallaşma danışmanlığı şirket performansının yükselmesi, verimlilik, çalışanların memnuniyeti, şeffaf bir yönetim yapısı ve şirket içi çalışanlar arasında iletişimin arttırılmasında önemli bir etkendir. Kurumsallaşma danışmanlığı ile şirketleri mevcut bulunduğu konumdan çok daha ileri bir düzeye getirerek rakiplerine kıyas ile daha güçlü bir pazara sahip olmasını sağlar. Şirketlerde finansal yapının devamlılığı konusundaki en önemli etkenin yönetimin yapısı olduğu ifade edilebilir. Kurumsallaşma danışmanlığı ile şirketlerin bireylere olan bağımlılıkları azaltılarak iyi çalışan bir sistem dahilinde verimliliği sürekli olarak artan yapılar meydana getirilir. Şirketlerin faaliyette bulundukları alanların kapsamı genişlediğinde ve şirketler büyüdüğünde şirketlerin kurulduğu yıllardaki yapı artık kapasiteyi kaldıramaz hale gelmeye başlar. Şirketin kontrol ve denetimi oldukça zorlaşarak ciddi sorunlar meydana gelmeye başlar. Her şirketin hedeflediği büyüme gerçekleşmeye başladığında bu durum kurumsallaşma danışmanlığı ile desteklenmediğinde büyüme de durur.

 

Yönetim Danışmanı Nedir ve Hangi sorunlar Görev Alanına Girer

 

Değişen dünya koşullarında firmalar içerisinde bulundukları rekabet ortamı gereği, işletmenin içinde bulunduğu mevcut durumun araştırılarak, meydana gelmiş bulunan aksaklıkların teşhis edilmesi ve aksaklıkların giderilmesi, problemlerin çözümü konusunda gerekli yönlendirmeleri yapan, sahip olduğu tecrübe bilgisini belirlenen bir ücret karşılığında şirketlere sunan ve şirketlere fayda sağlayan kişiye yönetim danışmanı denir. Çeşitli statüdeki iş yerlerinin iş yöntemlerinde, organizasyon yapısında, iş plan ve programları gibi konularda meydana gelmiş olan problemlerin belirlenmesi, gerekli araştırmaların yapılması ve bu problemlerin giderilmesi yönetim danışmanı görev tanımında bulunan hususlardır. Yönetim danışmanı hizmetine sadece sorun ve sıkıntıların ortaya çıkmasında başvurulmaz. Bütün şirketler şirketlerinin bulunduğu konumdan daha iyi bir konuma getirebilmek amacıyla bu hizmeti alabilmektedirler.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
canlı maç izle