SON DAKİKA

Golcuk Medya – Tarafsız Habercilik

Gölcük İngilizce Kursları İngilizceyi Konuşarak Öğren’de Konuşturuyor

Ayrıca önemli bir etkiye sahip olan Sultan Baba Tekkesi’ de Gölcük’ün Örcün Köy’ ünde yer almaktadır. Aynı zamanda kutsal bir yönü bulunmasından ötürü çeşitli etkinliklerde düzenlenmektedir.

Gölcük İngilizce Kursları İngilizceyi Konuşarak Öğren’de Konuşturuyor
Bu haber 17 Temmuz 2017 - 17:09 'de eklendi ve 29 kez görüntülendi.

Kocaeli’nin en gelişmiş ilçelerinin başında gelen Gölcük İngilizce kursları açısından da zenginleşmeye devam etmektedir. Özellikle üniversite öğrencilerine hitap eden birçok önemli kurum faaliyetlerine devam etmektedir. İzmit Körfezi’nin güneyinde yer alan Gölcük, İzmit şehir merkezine 16 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Bununla birlikte deniz ile dağlık bölge arasında yer almaktadır. Körfez boyunca şerit şeklinde uzanan Gölcük, Bursa ve İstanbul gibi iki önemli şehir arasında bulunmaktadır. Hemen hemen aynı uzaklıkta yer alan bu iki şehrin etkisiyle gelişmesini sürdüren ilçenin ulaşım açısından herhangi bir sıkıntısı ise söz konusu değildir. 228 km2 yüzölçümüne sahip olan Gölcük’ün gelişmesinde karayollarının etkisi büyüktür. E-5 üzerinde bulunması ve trafik yoğunluğunun çok olması da olumlu etkiler arasında görülmektedir. İstanbul’a 120 kilometre uzaklıkta bulunan Gölcük ile Bursa arasında ise 128 kilometrelik bir mesafe vardır. Bununla birlikte sahip olunan kültürel zenginliklerin sayısı da oldukça fazladır. Özellikle eski bir yerleşim yeri olmasından dolayı yüzyıllık tarihi eserler mevcuttur. Bununla birlikte tarihi kalıntılar ve harabelerin yanı sıra, hizmet vermeye devam eden yapılarda bulunmaktadır. Hamidiye yerleşim yerinde bulunan Hacı Hasan Çeşmesi ile Kadıoğlu Çeşmesi; İrşadiye’ ye yakın olan Hüseyin Efendi Camii bunlardan birkaç tanesidir.

Tarihi yapıların yanı sıra Bizans Dönemi’nde kalma önemli ılıca tesisleri de bulunmaktadır. İnsan sağlığı için son derece etkili olan sıcak su tesislerinin yer aldığı hamamların turizm açısından önemi bulunmaktadır. Yerli turistler dışında yabancı turistlerinde ilgisini çeken birçok unsura sahip olan Gölcük, turizm potansiyelini her geçen yıl çok daha arttırmaktadır. Bu kapsamda Bahar Şenlikleri başta olmak üzere Kadırga Şenliği, Değirmendere Fındık Festivali, Sünnet Şöleni, Kırkyama Festivali, Yeşil İhsaniye Elma Festivali, Ahşap Heykel Sempozyumu belirli periyotlarda düzenlenmekle birlikte katılım oranları da yıllara göre artış göstermektedir. Ayrıca fındık, elma gibi ürünler için özel olarak yapılan etkinliklerde çeşitli katılımlarda sağlanmaktadır. Bu kapsamda üniversite öğrencilerinin de katılımları için çeşitli imkanlar sağlanmaktadır. Çok daha deneyimli olunması için modern anlayışa sahip İngilizce kurslarına da sahip olan ilçede öğrenim teknikleri de değişkenlik göstermektedir. Road to ne demek gibi temel konularda çağrışım tekniklerinden yararlanılması kalıcı öğrenmeyi de beraberinde getirmektedir. Bundan dolayı her açıdan gelişen Gölcük özelinde çok sayıda önemli kurum İngilizce ekseninde faaliyetlerine devam etmektedir.

Ekonomik açıdan istihdamı sağlayan temel unsurların başında Gölcük Tersanesi gelmektedir. Yüzyıllardır donanma bölgesi olmasından dolayı birçok aşamada hizmet sunan tersane çok sayıda aileye ekmek kapısı olmaktadır. Ancak bununla birlikte çok sayıda önemli fabrikada bulunmaktadır. Ulaşım yollarının üzerinde olmasının yanı sıra gelişmiş yapının etkisi büyüktür. Bununla birlikte fabrikalarda çalışma koşullarının iyileşmesiyle birlikte kariyer odaklı olunması için İngilizcenin de önemli bir katkısı bulunmaktadır. http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-ogren/ sayfasında yer alan tekniklerin kullanılmasıyla çok daha kısa süre içinde kalıcı bir şekilde dilin öğrenmesi sağlanabilmektedir. Böylelikle hayat standartlarının belli bir oranda yükselmesi beraberinde gelmektedir. 1999 depreminden sonra hızlı bir şekilde toparlanma eğiliminde olan Gölcük, 150 binin üstünde nüfusuyla birçok gelişmiş ilçenin önünde yer almaktadır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
canlı maç izle